Komentarze

Ziele nawłoci

Autor: fitoterapia | Kategorie:
Tagi:
12. sierpnia 2017 12:16:00

 

Nawłoć jest rośliną zielną z rodziny astrowatych, której ziele ma właściwości lecznicze. Można ją przyjmować w formie naparu, kapsułek, maści i płukanek.

Ziele nawłoci zawiera substancje antybakteryjne i przeciwzapalne. Należą do nich garbniki, olejki eteryczne i saponiny, które mają także działanie moczopędne, wykrztuśne oraz obniżają poziom cholesterolu. Flawonoidy zawarte w zielu nawłoci również mają działanie przeciwzapalne, a oprócz tego dezynfekują drogi moczowe i ułatwiają trawienie. Najważniejszym z nich jest rutyna, która jest skutecznym przeciwutleniaczem oraz wspomaga działanie witaminy C.

Napar z ziela nawłoci ma zastosowanie głównie w stanach zapalnych dróg moczowych, kamicy nerkowej i skazie moczanowej. Pomocniczo można go zażywać w chorobach reumatycznych i nadciśnieniu tętniczym. Ziele nawłoci stosowane zewnętrznie będzie skuteczne w przypadku problemów skórnych, takich jak trudno gojące się rany i owrzodzenia. Płukanki z dodatkiem nawłoci przynoszą ulgę w stanach zapalnych jamy ustnej i gardła, dzięki silnemu działaniu przeciwbakteryjnemu i przeciwzapalnemu.

Ziele nawłoci jest naturalnym rozwiązaniem w wielu chorobach układu moczowego i krwionośnego. Można je stosować samodzielnie lub jako składnik mieszanek przeznaczonych do leczenia konkretnych schorzeń.


Brak komentarzy